תרמיל בטיחות לילדים ולהורים

/
/
/
259 Views

תרמילים עלולים לגרום לכאבי גב ולבעיות קשות בילדי בית ספר יסודי – אך אמצעי זהירות מתאימים יכולים למנוע בעיות בשלב מאוחר יותר בחיים.

ספרי הלימוד הכבדים של היום וכמויות הולכות וגדלות של שיעורי בית גורמים לכך שילדים בני שבע ושמונה נושאים משאות כבדים לבית הספר וממנו. הוסף מחברות ופריטים אישיים לספרי הלימוד הגדולים, ומטען יכול בקלות להגיע לחמישה עשר או עשרים פאונד.

רוב הרופאים ממליצים לילד לשאת לא יותר מעשרה עד חמישה עשר אחוזים ממשקל גופו על הגב, אבל סטודנטים נשארים לרוב עם יותר. תיקי גב, כשהם מצוידים ונלבשים כראוי, עוזרים לשמור על מרכז הכובד של הלובש אותו תוך מניעת פציעות כתף הנגרמות מתיקי שליח או כתף. עם זאת, כיוון שילדים ובני נוער נוהגים ללבוש את התרמילים שלהם נמוך מדי על הגב או מעל כתף אחת, היתרון בעיצוב בטל ומשקל החפצים של התלמיד הופך למסוכן. אפילו לבישת התיק כמו שצריך לפעמים לא מספיק, לאור משקלם של ספרי הכיתה של היום.

יש ללבוש את התיק גבוה על הגב ולהכיל רק את הפריטים הדרושים. תיק שנלבש כבד מדי או נמוך מדי על הגב גורם לגב להתכופף, וכתוצאה מכך כאבי גב ופציעה אפשרית. תיק כבד הנלבש נמוך מדי מוריד את מרכז הכובד של הילד ומאלץ אותו ללכת תוך כדי כיפוף קדימה. התיק צריך להיות גם עשוי מחומר קל משקל כמו קנבס ובעל רצועות כתפיים עבות ומרופדות. ארזו דברים כבדים יותר במרכז האחורי של התרמיל. אם ילד מתקשה לשים את התרמיל או רוכן קדימה בזמן נשיאתו, על ההורים והמורים לנקוט באמצעי זהירות ולהפחית את משקל התרמיל.

אמנם הפחתת משקלם של ספרי הלימוד הנישאים לבית הספר וממנו תהיה הפתרון הטוב ביותר, אבל זה לא הכי קל להשגה. חלק מבתי ספר פרטיים ובתי ספר ציבוריים באזורים עשירים יותר יכולים להרשות לעצמם לרכוש שני סטים של ספרי לימוד לתלמידים – אחד להשאיר בבית הספר ואחד להשאיר בבית לצורך שיעורי בית. אולם זו לא אפשרות זולה, התלמידים וההורים חייבים למצוא פתרון אחר. על התלמידים להקפיד לשאת רק את מה שהם צריכים בתיקים שלהם ויש לעודד אותם לפרוק לעתים קרובות ליד שולחן או ארונית. פתרון בעיות תרמיל סטודנטים כעת יכול להיות פחות כאבי גב בהמשך החיים.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved