שימוש בשקיות מתנה ופריטים אחרים כדי למקסם את נוכחותך בתערוכה

/
/
/
251 Views

תערוכות הן דרך קלה למשוך כמות גדולה של לקוחות בפרק זמן קצר, מה שמסביר את התועלת שלהן בתקופה שבה רוב פונקציות המכירות והשיווק מתייעלות באמצעות כלים ליצירת ביקוש. במקום להתקדם למצגת עם לקוחות פוטנציאליים, תערוכה מביאה אליך לקוחות פוטנציאליים. וכאשר לקוח מבצע רכישה, הזמן שנחסך בטיפוח קשר עסקי טיפוסי עד לנקודת הרכישה יכול להשתוות לכסף גדול. עם זאת, חשוב לזכור שרוב המכירות הנובעות מתערוכות לא מתרחשות בדוכן סחר, אלא מתקיימות בימים ובשבועות הבאים, כאשר חברות בוחנות מחדש את הצרכים ואת אפשרויות הקנייה שלהן.

בתהליך מכירה מסורתי, תקופת קבלת החלטות זו תהיה נקודתית במגע אסטרטגי כלפי הלקוח. אבל בעקבות תערוכות, חברות לרוב אינן מודעות לכמה לקוחות מעריכים ברצינות את ההצעות שלהן, מכיוון שלקוחות רבים אוספים מידע בצורה של עלונים וכרטיסי ביקור אך אינם מנהלים דיאלוג מכירתי, תרחיש שיכול להצביע על עניין רכישה קטן, אבל כזה שיכול גם להעיד על רצון לקבל החלטה עצמאית. לגבי האחרון, חשוב שחברות יעשו כל מאמץ כדי למנף את הקשר הקצר שלהן עם לקוח לקראת מכירה, שלעיתים קרובות ניתן לעשות זאת רק באמצעות חומרים עסקיים רשמיים ומתנות, כגון תיקים, עטים וכונניות עט.

האם תיקי מתנה ופריטים אחרים בחינם יכולים באמת לקדם מכירות?

אם תהליכי המכירה והשיווק של החברה שלך מתאימים לעבודה בצורה סינרגטית, אז החומרים העסקיים שלה, כולל המידע המוצג בדפי האינטרנט שלה, כנראה מהשורה הראשונה. אבל מה לגבי המינוף שמגיע עם מתן מתנות בחינם? במקרים רבים, חברות רואות במוצרי קידום מכירות חלק צפוי, ולכן חלק לא אפקטיבי מבחינה אסטרטגית, בתהליך המכירה, וזה נכון רק בחלקו. מוצרי קידום מכירות כגון תיקים מותאמים אישית, עטים וכונני עטים משתתפים ברוב מערכות היחסים בין מוכרים וקונים פוטנציאליים. עם זאת, מחקרים מראים שמתנות חינם מסתכמות ביותר מאשר נחמדות ארגוניות; הם גם משמשים כתזכורת חשובה לנוכחות החברה שלך במהלך תקופת קבלת ההחלטות של לקוח פוטנציאלי.

חלק מתופעה זו נובע מההיבט התועלתני של רוב פריטי המתנה, כגון תיקי מתנה מותאמים אישית. שקיות מתנות מותאמות עשויות שלא להתייחס להצעת העסק שלך. אבל הם פריט שרואה שימוש חוזר, מה שגורם לכך ששם החברה ופרטי הקשר שלך נשארים בראשם של לקוחות פוטנציאליים במשך שבועות וחודשים הבאים. והם גם מגבירים את האפקטיביות של הנוכחות שלך בתערוכה. לפי מרכז Incomm לחקר תערוכות והכשרת מכירות, יש סיכוי של משתתפי תערוכות יבקרו בתערוכה שלך אם אתה מציע מוצרי קידום מכירות מושכים.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved