שביל החוף המערבי – Chez Monique

/
/
/
290 Views

בשביל החוף המערבי יש הרבה מקומות נהדרים לעצור וליהנות מהם. Chez Monique מאחד מזרח עם מערב, ממש על החוף לאורך השביל. זוהי תחנה ייחודית, המציעה כמה מהדברים שהכי פספסו בהרפתקת הטיולים מרובת הימים הזו.

77 ק"מ של שביל החוף המערבי המחוספס נותן הקלה קטנה מימי הטיולים המפרכים. תרמילאות בשבילים בוציים, מעל ומסביב למכשולים קבועים בונה מהר מאוד הערכה לדברים העדינים יותר. הדברים הפשוטים ביותר הופכים להנאות לאורך הרפתקת הטיולים הזו. אבל רוב האנשים לא באמת מתכננים את ההנאות הקטנות שהופכות אותו לטיול נהדר. למזלנו המטיילים, ישנה עצירת מנוחה קצרה בדרך.

בין נחל כרמנה לתחנת האור של כרמנה, פיטר ומוניק נייתום מפעילים מסעדה בשם "צ'ז מוניק" ממש ליד החוף בביתם. במהלך השנים האחרונות בני הזוג בנו את הגינה שלהם כדי לספק חלק מהאוכל במסעדה. מוניק נרשמה לתוכנית חקלאות וגינון באוניברסיטה לפני כמה שנים כדי ללמוד עוד על פיתוח גן החוף המערבי. הם נהנו מהעזרה של Wwoofers מאז 2008 כדי לבנות ולפתח את הגן הלאה.

Chez Monique הוא נווה מדבר באמצע השביל המחוספס. מוניק ופיטר מציעים המבורגרים, פופ, בירה, ממתקים ושיחה, ומעניקים הקלה מבורכת למטיילים העייפים בסימן 45 ק"מ. קמפינג על החוף ליד המסעדה זמין, נותן הזדמנות שנייה לשיחה בבוקר. ארוחת הבוקר ב- Chez Monique, יחד עם קפה או שוקו חם, מסיימת את התחנה, אבל ממש מקשה על היציאה. פיטר הוא חבר בלהקת דיטידהט וצ'ז מוניק נמצא באחת מהשמורות המרוחקות יותר שלהם. מעטים מבני הדיטידהט חיים בשמורות המרוחקות הללו יותר מכמה חודשים בכל פעם, אבל מוניק ופיטר נמצאים כאן במשך שנים רבות. זה מתחיל להשתנות ככל שהם מתבגרים וצריכים להיות קרובים יותר לתמיכה. מוניק היא מטיס, במקור מהמזרח, מקנדה הצרפתית, אבל עשתה את ביתה באי ונקובר, ותרמה משמעותית לאורך השנים לדיטידהט ולכל עמי האומות הראשונות במהלך חייה הבוגרים. כל שנה עכשיו היא שאלה האם המסעדה המדהימה הזו תמשיך להתקיים ככל שהזוג יתבגר. הם מקווים שילדיהם ונכדיהם ימשיכו את ביתם ומורשתם.

פיטר אוסף בקביעות אספקה ​​מפורט ריפרו ודגים בסירה שלו, בעוד מוניק נותן את הטון במסעדה ובגן. בעוד שפיטר נוטה לשתוק, מוניק גלויה ומוכנה לשוחח על האזור והפוליטיקה בקטנה, אבל בעיקר חוששת לטפל באורחים במסעדה בכל עת. ה-Wwoofers הוסיפו מימד חדש למקום, העניקו לו אופי בינלאומי ויצרו יותר הזדמנויות לשיחה בעצירת ביניים ב- Chez Monique.

הארוחות נהדרות, ומבורכות מאוד אם הבאתם רק אוכל יבש או אטריות ראמן. המבורגר ובירה או פופ הם פרס על ניווט בערך חצי מהמסלול. אל תצפו לשלם כאן מחירי עיר. המחירים מעט גבוהים יותר מאשר בעיר, אבל כמובן שהם חייבים להגיע לשם בסירה. אם אתם רוצים לאכול ארוחה, כמה משקאות, קפה וארוחת בוקר בבוקר, צפו לזרוק כ-50 דולר או יותר, אז ודאו שאתם לוקחים מספיק כסף. אל תשכח גם את הסרטן או הסלמון במעבורת Nitinat. צפו לעוד $30 עד $40 גם שם.

בנסיעה צפונה מ- Chez Monique, צפו לטיול צד לתחנת האור של Carmanah. אם הגאות והשפל תקינים, לכו במורד המצוק בקצה התחנה אל החוף, ויוצאים לכיוון Dare Beach במסלול התחתון. נסיעה דרומה לוקחת אותך ל-Carmanah Creek ואז ל-Bonilla Point לכיוון Walbran Creek, וקושי הולך וגובר על השביל.

טיול בשביל החוף המערבי הוא אתגר בכל עת. לאחר שהבנתם את הארגון, הציוד, האוכל, הלבוש והכושר, יש את המסלול עצמו. מלא בנוף וחוויות מדהימים, השביל הוא מסע אישי יוצא דופן. הפסקה מהטבע הפנימי והמשקף של מסלול ההליכה מתרחשת ב- Chez Monique, עם הפוגה קצרה של שיחה נהדרת, אוכל ושתייה. אל תחמיצו את זה.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved