מבוא ליישומי כיסוי כיסויי כיווץ, כמו גם חומרים ומכונות

/
/
/
345 Views

עטיפת כיווץ היא צורת אריזה מבוססת במיוחד שהתפתחה במהלך ארבעת עד חמישה העשורים האחרונים.

בעיקרו של דבר, החומר מיוצר כך שמולקולות נמתחות כחלק מתהליך הייצור. כאשר חומר זה נתון לחום, מופעל הזיכרון האלסטי של הפלסטיק הגורם לחומר להתכווץ סביב המוצר.

זוהי חלוקה מסורתית בין אריזה למעבר לאריזה לתצוגה, בעוד שלאחרונה יש חלוקה נוספת ליישומי מזון ולא מזון.

המפתח ליישום של שרינק למעבר הוא עלות כך שהחומר ויישומו מספקים את הפתרון בעלות הנמוכה ביותר באספקת המוצר מהיצרן למשתמש הקצה.

ההגדרה המקובלת של עטיפת מעבר כרוכה בשימוש באוטם שרוולים ובסרט פוליאתילן. עטיפת יחיד או צרור מספקת את הפתרון הדרוש להשגת המשלוח בעלות הנמוכה ביותר.

עטיפה טיפוסית מציעה שני צדדים פתוחים כתוצאה מהשימוש בשרוול, אם כי ביישומים מסוימים ניתן לבטל את השרוול ביעילות על ידי שימוש במכונות מתאימות. בדרך כלל, האחרון אינו דרישה מסוימת.

לפוליאתילן יש תכונות של חוזק בעובי מסוים יחד עם יחסי כיווץ והחלקה. בהתאם לכך, משתמש יוכל לציין עובי כדי לספק את שלמות החבילה הדרושה למשתמש הקצה ויחסי כיווץ כדי להבטיח שהעטיפה הדוקה. ניתן לשנות את ההחלקה כדי להבטיח שהחבילות נערמות כראוי.

ישנם יתרונות נוספים של עטיפת כיווץ מכיוון שסילוק הפסולת לאחר המסירה הוא חסר חשיבות יחסית בעוד שלחומר יש בהירות המאפשרת לזהות את המוצר. בנוסף, ישנן יתרונות הוכחת חבלה ומניעת לחות בהתאם ליישום המדויק.

יישומים רגילים כרוכים באיסוף מוצרים, אם כי מארזים בודדים נהנים בקלות מאריזת מעבר.

השוק מציע גם פיתוחים בתחום זה כמו סרטים צבעוניים ומודפסים. פוליאתילן אינו מדיום טוב במיוחד לשיפור המוצר באמצעות הדפסה או פיגמנטציה שכן יש לו משטח רך באופן טבעי המאפשר שפשוף ושימור אבק בעוד שהוא גם מעונן יחסית.

עם זאת, פוליאתילן עשוי להציע לעתים קרובות מספיק אופטיקה כך שהיא מקובלת ביישומים אלה.

ככל שהטכנולוגיה התקדמה בשוק זה, כך גם יישומים חצו את ההגדרות המסורתיות בתחומים מסוימים.

כתוצאה מכך, חבילות מעבר מסוימות נמצאות באמצעות סרטי תצוגה רגילים, כאשר החבילה והשיווק שלה נהנים מההשקעה המוגברת בחומר המציע אופטיקה ויכולת עיבוד טובה יותר.

ישנם סרטי תצוגה מיוחדים מאוד שנועדו להציע את אותו חוזק כמו פוליאתילן אך עם אופטיקה טובה בהרבה והתועלת השיווקית היא כזו, בתחומים מאוד ספציפיים אלה, שניתן להצדיק את עלות הסרט הגבוהה יותר.

עטיפת כיווץ לתצוגה מכוונת באופן מסורתי לאריזה בנקודת מכירה שאינה מזון, כאשר המטרה העיקרית היא שיפור המוצר עם הגנה מוגבלת על אריזה באמצעות עטיפת כוללת.

זה האחרון הוא המאפיין העיקרי של אריזות תצוגה, העטיפה החלקית עם שרוול שנמצאת בדרך כלל מוחלפת לעטיפה כוללת הכרוכה ביצירת שקית דו מימדית סביב המוצר.

לפני כמה שנים, הסרט הקונבנציונלי ששימש למטרה זו היה PVC – פוליווינילכלוריד עם פלקט; מבנה גבישי אמורפי.

PVC הוחלף ברובו על ידי סרט כיווץ פוליאולפין למרות ש-PVC ממשיך להיות מוצע.

ל-PVC יש יתרונות מיוחדים בכך שהוא הקל ביותר מבין כל הסרטים לאטום ולהתכווץ, אך הוא סובל מבעיות באיטום, בעוד שיש לו גם בעיות חוזק ואחסון.

טמפרטורת האיטום של PVC קרובה מאוד לטמפרטורת הפירוק שלו בה נוצרים מספר תוצרי לוואי. אלה כוללים כמויות קטנות מאוד של גז מימן כלורי ומשקעי פחמן על הסילר.

ניתן לטפל ב-HCL באמצעות אוורור. יש להדגיש כי יש להשתמש בכל החומרים בהתייחס לשיטות ייצור טובות וכתוצאה מכך, סרטי פוליאולפין ידרשו גם אוורור באותו אופן. תמיד יש לקחת בחשבון את תוצרי הלוואי של הבעירה ביחס לשימוש של כל מפעיל מכונה ספציפי.

משקעי פחמן דורשים ניקוי קבוע בעוד שנוכחות של HCL תגרום לצורך בתחזוקה שוטפת של הסילר. מכיוון שלפוליאולפינים אין כלור, זה לא מתעורר עם השימוש בהם.

הפלסטיקאי ב-PVC יתקשה בתנאי קור ויתרכך בתנאים חמים וזה בהחלט עלול לגרום לבעיות חוזק במזג אוויר קר ובאותה מידה לבעיות עיבוד בחום. שוב, מכיוון שלחומר פוליאולפין אין חומר פלסטיק, אלו לא בעיות הקשורות לסרט הזה.

PVC דורש אחסון בטמפרטורת החדר הרגילה, אם הוא נכשל, והוא צפוי להתחיל להתכווץ. פוליאולפין יסבול טמפרטורות אחסון גבוהות יותר.

יכולת העיבוד הכוללת של PVC עדיין מעניקה לחומר זה נתח שוק מסוים, אך יותר ויותר, פוליאולפין התמודד עם יכולת העיבוד הכוללת הנמוכה שלו תוך שהוא מציע את היתרונות שצוינו לעיל, כך שהוא כעת בהפרש ניכר, חומר התצוגה העיקרי.

עטיפת תצוגה כוללת יצירת שקית דו מימדית סביב המוצר.

זה מבוצע בדרך כלל באמצעות L Sealer עם סרט מקופל במרכז. הסילר מאפשר ייצור רציף של אריזות עטופות המעובדות לאחר מכן דרך מנהרת כיווץ.

סילר L נמצאים במגוון צורות – ידני, חצי ואוטומטי לחלוטין. חלק גדול מהשוק הידני והחצי אוטומטי נלקח על ידי מכונות איטום וכיווץ משולבות. מכונות אלו מכונות בדרך כלל מכונות קאמריות.

אוטמי L אוטומטיים לחלוטין מצאו שימוש הולך וגובר ככל שעלותם ורב-גוניותם השתפרו.

מהירויות הפלט הגבוהות ביותר מוצעות על ידי עטיפות זרימה המשתמשות במנגנוני איטום צד או חפיפה. עם זאת, המאפיין המשותף של תיק דו מימדי נותר הדמיון העיקרי בין כל האוטמים הללו.

סרטי פוליאולפין מציעים מגוון תכונות כך שניתן לבצע מגוון רחב מאוד של יישומים.

באופן כללי, אלה אינם נמצאים ביישומי מזון, אם כי שוב, ההגדרות ממשיכות להימתח. פוליאולפין משמש היטב ביישומים מסוימים, בעיקר עטיפת פיצה וביצים וכן אריזות תוצרת. עם זאת, הגדרה מדויקת יותר עשויה להיות שפוליאולפין אינו משמש להארכת חיי המדף של מוצר מזון. זה חל באופן כללי למעט כאשר נעשה שימוש בסרט מחסום כיווץ למרות שהמוצר האחרון הזה הוא מיוחד במיוחד.

בדרך כלל משתמשים בחומרים אחרים מלבד כיווץ כדי להאריך את חיי המדף וכתוצאה מכך, הכיווץ נמצא רק ביישומי מזון מסוימים למרות שהנפחים יכולים להיות משמעותיים.

ליישומי תצוגה עבור פוליאולפין אין כמעט מגבלות שכן חומרים תוכננו להתמודד עם כל דרישה נתונה.

כיווץ רך כמו גם ניקוב והדפסה הם הצעות סטנדרטיות. ברמה מתמחה יותר, זמינים גם טיפולי החלקה ומניעת ערפל.

ישנם כמה טווחים בולטים של סרט כיווץ פוליאולפין המציעים יכולת עיבוד וביצועים טובים יותר מרוב השוק, ואלה נבדלים במיוחד על ידי בידול טכני בייצור. אלה מובילים לדרגות מוקרנות המציעות חוזק משופר ומתחמים רב-שכבתיים העשויים להיות מותאמים לדרישה מסוימת.

ייצור פוליאולפינים משתמש בדרך כלל בשיחול של שלוש או חמש שכבות וזה מקנה יתרונות ביצועים כתוצאה מכך.

יצוין כי המפתח לתנועת שוק הוא פיתוח חומר שיענה על דרישות ספציפיות, שכן היישום שלו יחסית לא מסובך.

אין ספק שסרט כיווץ פוליאולפין ימשיך להתפתח כך שהוא נותן מענה לשימושים רבים יותר מאשר כיום.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved