מבוא לייצור תיקים

/
/
/
214 Views

מאיפה מגיעים תיקים?

האם אי פעם תהיתם מאיפה הגיע תיק היד המעוצב שלכם ומה נכנס לייצורו? ואיך תיק יד עובר מרעיון למוצר מוגמר ולמה הם עולים כל כך הרבה? הבאת עיצוב לתיק או ארנק לחיים הוא תהליך מעורב-וככל שהאיכות של התיק גבוהה יותר, כך מושקעת מחשבה רבה יותר ביצירתו. התהליך מתחיל בדרך כלל בסקיצה; אולם לפני ציור כלשהו יכול לעבור לייצור, המעצב צריך לשקול את הטרנדים העדכניים ביותר של תיק היד כדי להבטיח שהמוצר המוגמר יתאים לסגנונות הנוכחיים, יענה על דרישות הצרכנים ויציע די בידול כדי להפוך את התיק לייחודי מאחרים בשוק.

יוצר דפוסים מיומן ישתמש בציורים כדי ליצור דגם נייר או אב טיפוס של התיק ודוגמה רשמית שתשמש ליצירת כל קולקציית תיקי היוקרה. אבל לפני שניתן לייצר את התיקים, יש לבחור את החומרים והצבעים. לדוגמה, תיק יד אחד יכול להגיע במספר צבעים או סוגי עור, מעור רך מעור עגל ועד יען. הצללית ממלאת תפקיד חשוב בבחירת סוג העור; תיק כתף מובנה צריך להשתמש בעור עמיד ונוקשה יותר ואילו נווד או תיק יד מרושל ישתמשו בעור רך וגמיש יותר. לאחר בחירת החומרים, חותך עור יחתוך את העור לכל תיק יד ויכין אותו לתפירה. מדובר בתהליך עדין שדורש עובד עור מיומן, מה שתורם לעלות של תיק יד אותנטי. כל חלק חייב להיות חתוך בצורה מושלמת כדי להתאים לדוגמת התיק – רק חותך עור מנוסה יידע כיצד לעבוד בצורה הטובה ביותר עם סוגי עור ספציפיים כדי להבטיח שהתוצאה הסופית תהיה מושלמת.

השלב הבא בהכנת תיק יד הוא תפירה. בנקוניסטה או אסמבלר ישחזרו את דגם תיק הנייר מגזרות העור. העור נתפר ביד או תפור במכונת תפירה. עבודה זו דורשת אומנות מירבית כדי להיות מסוגל לתפור מראה עדין וישר על עור, במיוחד עורות קשיחים יותר – תפר אחד שגוי ישאיר סימן קבוע בעור, והורס את כל היצירה. ככל שלתיק היד יש יותר פרטים כמו חומרה, וכיסים פנימיים – כך תהליך הייצור מסובך יותר. האיכות הסופית של תיק היד נקבעת בשלב זה של התהליך. כל טעות תשפיע על איך התיק נראה ויחזיק מעמד לאורך זמן. השלב הבא הוא הגימור. התיק עדיין ייראה שונה מהאב-טיפוס, מכיוון שחסרים בו חומרה, רוכסנים או סגירות. במהלך תהליך זה, כל תיק יד נבדק לאיתור פגמים וכל החומרה מתווספת. תיקי העור מוכנים כעת למשלוח. כל תיק יד עטוף בנפרד במודעת שקית בד הנשלחת ללקוח או לבוטיק.

עלויות תיק יד 

כפי שניתן לראות, ייצור תיק יד אותנטי הוא תהליך ארוך ומעורב. עלות תיק יד נקבעת לפי:

  • היוקרה של המותג
  • איכות החומרים המשמשים לייצור כל תיק יד
  • הניסיון של אומני העור
  • עלויות ייצור ומתקן

אז בפעם הבאה שאתה קונה תיק יד יוקרתי חדש, תהיה לך הבנה טובה יותר מה נכנס ליצירת המוצר המוגמר.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved