כיצד לבחור שק שינה

/
/
/
248 Views

שק שינה הוא כנראה הפריט השני הכי חשוב שאתה צריך לרכוש אחרי האוהל שלך. שקי שינה יכולים להיות אחד מסוגים רבים; בהתאם להעדפה אישית ולטמפרטורת חוץ. יש לדגום את הצורה, הגודל, מקום התנועה והתחושה של הבד, בדיוק כמו שהייתם מנסים מזרון למיטה שלכם בבית.

תנאי מזג האוויר יכולים גם לקבוע איזה סוג של תיק תזדקק, אם בכלל. בתנאים חמים ויבשים, ייתכן שתזדקק רק ל"גליל מיטה" קל משקל או תיק צמר. בזמנים אחרים, אוויר הלילה הקריר יעיד על צורך בתיק חם יותר או שילוב של בגדים חמים ותיק חם.

סגנון וצורה

אלא אם כן הקמפינג שלך כרוך בהרבה תרמילאים לטווח ארוך, כאשר המשקל משחק חלק גדול בקביעת הצורה והמשקל של התיק שלך, אתה יכול לבחור כל סגנון של שק שינה שאתה אוהב. רוב היצרנים מציעים שתי צורות בסיסיות, מלבנית ומומיה, יחד עם כמה שינויים לכל סגנון.

שק השינה הנפוץ ביותר הוא שק מלבני, שקיים הכי הרבה זמן. זה מרווח ונוח בפנים, עם מקום בשפע לרגליים. בגלל צורתו, ניתן לפתוח את הרוכסן ולהשתמש בו כשמיכה בלילות חמים. כמה שקיות מלבניות ניתנות לפתיחה ולרוכסן יחד כדי ליצור תיק בגודל כפול – נהדר לילדים צעירים מאוד ו טוב במיוחד להורים!

שק השינה המודרני יותר בסגנון מומיה נועד לעטוף בחוזקה את הישן, כך שהוא יפיק את כמות החום המקסימלית תוך שימוש בפחות חומר. אם אתם עושים הרבה קמפינג במזג אוויר קר, בטמפרטורות של 40 מעלות ומטה, כדאי לשקול רכישת תיק מומיה. יעילות חימום זו גם תשמור על משקל התיק למינימום, מה שהופך אותו לתיק האופטימלי לשימוש בעת תרמילאים. זכור, עם זאת, שלא כולם אוהבים את התחושה המכווצת של תיק מומיה, אז אתה בהחלט צריך לנסות אותו לפני שמתחייבים לרכוש אחד.

וריאציות על המומיה כוללות את צורת ה"חבית", תיק מומיה עם תוספת מקום באמצע. זוהי בחירה מצוינת אם אתה מעדיף את החמימות של תיק המומיה, אבל רוצה מעט מקום לנוחות. ישנם גם תיקי מומיה עם חוטי שרוך למשיכה בפתח כדי לשמור על החום שלך, ומומיות ששונו עם פתחים עליונים קצת יותר גדולים.

גודל

את כל סגנונות התיקים ניתן לרוב לרכוש בשלושה אורכים: ג'וניור או ילד, סטנדרטי וארוך במיוחד. הג'וניורים מיועדים לילדים קטנים. אם המשקל לא חשוב, אני מציע לך לקבל אורך סטנדרטי לילד שלך. התיק יהיה ציוד מהימן לאורך זמן כך, וניתן לצמוח מהתיק בגודל ג'וניור במהירות, בהתאם לילד.

הגודל הארוך במיוחד מפורסם בדרך כלל עבור אלה שגובהם מעל מטר וחצי. במקרים מסוימים, האורך הנוסף עשוי להיות מוערך על ידי אנשים נמוכים יותר המשוועים למרווח נוסף. זה רק תלוי מה הכי נוח לך.

מימד נוסף בעל חשיבות רבה הוא ההיקף. היקף הוא החלל הפנימי של התיק, כפי שנמדד סביב אזור המותניים של הישן. כפי שציינתי לעיל, תיקי מומיה הם בעלי ההיקף הקטן ביותר, והמלבני הגדול ביותר.

דירוג טמפרטורה

דירוגי טמפרטורות מתפרסמים לרוב על ידי יצרנים – 0 מעלות, 20 מעלות, 40 מעלות וכו'. שקול את הדירוגים הללו כקו מנחה בלבד. הגוף שלך עשוי לישון חם או קריר יותר מאדם אחר. נראה כי ההנחיות הללו מניחות שגם אתה תלבש בגדים חמים (למעשה אני ממליץ לישון עם כמה שפחות בגדים, אם לא מופשט לגמרי – זה נוטה לחמם אותך יותר מכיוון שהזיעה שלך לא תיספג לתוך הבגדים שלך אלא מנדפת דרך טובה שקית ומתאדה). אם אתה חניך ניאופיט סביר להניח שתוכל להשתמש בכל תיק המדורג לטמפרטורות הקיץ, מכיוון שסביר להניח שתצא לקמפינג בתקופות חמות יותר של השנה.

ישנן מספר דרכים לעשות תיק חם יותר. אחת השיטה הנפוצה היא לכלול תיק "לינר". תיקים אלו ממוקמים בתוך התיק, בדומה להוספת שמיכה נוספת למיטה שלך. תיקים אלה זמינים מוכנים, או שאתה יכול להכין אחד בבית על ידי הצמדת שמיכה לתיק שלך עם סיכות ביטחון. אם אתה רוצה לשאת את המשקל הנוסף, אתה יכול גם לזרוק מעליך שמיכה בזמן שאתה ישן, במקום להכניס אותה פנימה. במידת הצורך בתנאים קרירים, ניתן להניח שני תיקי קיץ אחד בתוך השני.

קל מאוד לעשות שק שינה קל יותר לחמם, אז התחל עם תיק מזג אוויר חם עם דירוג של 40 מעלות או חם יותר בהתאם למיקומך.

חומרי בידוד

שקי שינה באיכות טובה [http://www.birdseyeoutdoorsupply.com/sleeping_bags.html] נהג להיות תלוי בפוך אווז ראשי לבידוד. עדיין נעשה שימוש בדאון בתיקי טיפוס הרים מיוחדים שבהם קור יבש קיצוני וצורך בציוד קל משקל הם החששות העיקריים. עם זאת, העלות של פוך והקושי להלבין אותו הופכים אותו לבחירה לא מעשית עבור רוב החניכים הממוצעים.

פותחו סיבים סינתטיים מודרניים אשר הוחלפו בצורה מהימנה של פוך כמקור חום נהדר לשקי שינה. חומרים סינתטיים עולים פחות, ניתנים לכביסה בקלות ויכולים לשמור על החום שלהם טוב או טוב יותר מאשר פוך, במיוחד כאשר התנאים רטובים או מושלגים. עבור רוב הקמפינג המשפחתי, כל מילוי סינתטי יספיק.

רוכסנים וצווארונים

כדאי לוודא שלתיקים יש רוכסן באיכות טובה; כזה שלא יצבוט או יתפס על הבד בעת ניסיון לרכוב אותו. זה צריך להיות בעל שתי משיכות רוכסן כדי לאפשר פעולת רוכסן פנימית או חיצונית. אם אתם מתכננים לחבר שני שקים דומים יחדיו כדי ליצור שק שינה זוגי, ודא שהרוכסנים תואמים.

אפשרויות אחרות

בחירת שק שינה היא די קלה. למעשה, ייתכן שלא תזדקק לשק שינה בכלל! שפע חניכים התחילו וממשיכים עם רול מיטה. אתה יכול להכין את גלגל המיטה שלך על ידי לקיחת סדינים ושמיכות ולסדר מיטה ממש כמו בבית. הוסף עוד שמיכות או שמיכה למזג אוויר קריר יותר. גליל מיטה יעבוד הכי טוב, לנוחות, אם יש לך מזרון אוויר [http://www.birdseyeoutdoorsupply.com/air_mattresses.html] להניח עליו את גליל המיטה שלך.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved