חומרים לתרמיל 101 – איך לבחור תרמיל שיחזיק מעמד

/
/
/
280 Views

תרמילים נמצאים בכל מקום, וזה לא פלא. הם משחררים את ידינו. הם מחזיקים הרבה דברים. הם פשוט נותנים לנו תחושת חופש בידיעה שאנחנו יכולים לזרוק את הדברים שלנו פנימה וללכת.

עם זאת, תיק גב טוב רק כמו החומרים מהם הוא עשוי.

התאמת הצרכים שלך עם תיק גב העשוי מהחומרים הנכונים תעזור להבטיח שהתרמיל שלך ישרת אותך לאורך שנים.

בואו נסתכל על חומרי מעטפת התרמיל הנפוצים ביותר.

בַּד

בשלב מוקדם, רוב תיקי הגב היו עשויים מבד כותנה. תרמילים אלה נעשו לעתים קרובות עמידים במים באמצעות ציפוי שעווה. לרוע המזל התרמילים הללו היו לרוב כבדים והיו נוטים להירקב אם אוחסנו רטוב.

כיום ישנה התעוררות של עניין בתרמילים חמודים עשויים קנבס מודרני. חבילות קנבס פופולריות כעת מאוד בקרב סטודנטים, מטיילים ואנשי מקצוע.

קנבס מודרני הוא לרוב שילוב של חומרים טבעיים וסינתטיים המפחיתים משקל, מגבירים חוזק, דוחים לחות ומונעים ריקבון.

פוליאסטר (המכונה לפעמים בד Pack)

לעתים קרובות תיקי גב לילדים ובני נוער עשויים משילוב של חומרים כולל פוליאסטר. פוליאסטר הוא לא החומר הכי קשוח לתרמיל, אבל הוא בדרך כלל חזק וקשיח מספיק לילדים קטנים. תיקי גב העשויים מפוליאסטר הם סבירים, מחזיקים צבע היטב (כלומר הם יכולים להיות בעלי צבע מרהיב מאוד), יכולים להיות במרקמים שונים, ולפעמים ניתנים לכביסה במכונה. באופן כללי, קנבס וניילון חזקים ועמידים יותר מפוליאסטר.

פוליאסטר 600D ו-1200D

תיקי גב רבים עשויים מפוליאסטר 600D ("D" הוא עבור המכחיש). תיקי גב רבים קשים יותר לטיולים או קמפינג עשויים מפוליאסטר 1200D. עובי החוטים בפוליאסטר 1200D הוא כפול מזה של חבילות העשויות מ-600D. אם אתם מחפשים כוח, עדיף תיק גב עשוי מ-1200D. אם אתה רוצה תיק גב קל משקל בעל בד חלק יותר בחר 600D. עבור רוב התלמידים המחפשים תיק גב, 600D יוכיח את עצמו כעמיד ומסוגנן ועסקה טובה יותר מאריזה דומה העשויה מפוליאסטר 1200D.

Rip-Stop ניילון

נמצא לעתים קרובות בתרמילים המשמשים לקמפינג, ניילון rip-stop החליף את הניילון הרגיל בשנים האחרונות. לניילון סטנדרטי יש נטייה להמשיך להיקרע כאשר נקרע או מנקב. לניילון Rip-stop יש דפוס רשת של חוטים כבדים התפורים בבד כדי למנוע החמרה של קרעים. היתרון העיקרי של הניילון הוא האיטום המעולה שלו.

קורדורה ניילון

זהו ניילון מיוחד המשמש בעיקר בתרמילים ברמה גבוהה יותר בשל חוזקו ועמידות השחיקה שלו. לא תראה אותו בשימוש כל כך בתרמילים בקצה התחתון. בדרך כלל תראה שהסוג הזה של ניילון הוא תיקי גב רציניים המיועדים להרפתקאות.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved