הפקדות מתגלגלות – גילוי הסבא של הונאה במזומן

/
/
/
356 Views

מנהל המשמרת של מסעדת המזון המהיר ישב במכוניתו, מתחת לעץ צל במגרש חניה. על לוח הרצפה שקיות פיקדון חד פעמיות שאינן בשימוש ושקית פיקדון נהרסה שנסגרה בפיקדון הסגירה של אמש. המנהל פתח את שקית ההפקדה ומושב הנוסע עמוס בתכולה – אחדות, חמישיות, עשרות, שנות העשרים והחלפה. הוא ישתמש באחת מהשקיות שאינן בשימוש כדי לבצע הפקדה חדשה. המנהל ספר את הכספים מספר פעמים, רמת הלחץ שלו עלתה. הסכום אינו מספיק כדי להתאים תלוש הפקדה להפקדה מיום לפני יומיים. לפני יומיים? מה קורה כאן? למה הוא פתח היום שקית פיקדון לכספים שיתאימו לכרטיס פיקדון בן יומיים? האם אתה יודע?

מדובר בתוכנית גניבה הנקראת "הפקדות מתגלגלות" ולמרבה הצער זה לא נדיר כשמנהלי קמעונאות ומסעדות מכינים הפקדות ומבצעים ריצות הפקדות לבנק. העובד גונב את פיקדון היום כולו או חלק ממנו ומשלים את המזומנים הגנובים מתכולת ההפקדות העתידיות לכיסוי הגניבות. התוכנית נמשכת כל עוד למנהל יש גישה להפקדות.

הסימן המעיד על הונאת הגניבה "הפיקדון המתגלגל" הוא שהפקדות שנלקחו לבנק על ידי מנהל מסוים מאומתות באופן עקבי על ידי הבנק מספר ימים לאחר שהן אמורות להיות. הפקדות הנלקחות לבנק על ידי המנהלים האחרים מאומתות בזמן. רמת הלחץ של המנהל המתכנן גוברת ככל שהצורך להתאים כספי הפקדה לכרטיסי הפקדה לא מאושרים הופך להיות יותר ויותר מסובך. כמו בדוגמה למעלה, הפיקדון שהמנהל פתח אינו מספיק כדי לכסות את כרטיס ההפקדה שעבר. כעת המנהל יצטרך לחכות כדי להוסיף כספים מההפקדה של מחר כדי להסתיר את הגניבות שלו.

אם העסק משתמש בשקיות פיקדון חד פעמיות והפיקדון הוכן על ידי מנהל אחר, מנהל המשמרת שלנו המעורב בתוכנית הגניבה גורם לבנק לרוץ עם הפיקדון. כמו בתרחיש לעיל, על מנהל המשמרת על מנת להמשיך בגניבותיו לחתוך את שקית ההפקדה האטומה ולהוציא את המזומן ואת תלוש ההפקדה הנלווה.

ללא התערבות, תוכניות הגניבה הללו יכולות להישאר ללא גילוי במשך זמן רב וההפסדים במזומנים יכולים להיות מדהימים. אנשי מקצוע מנוסים בתחום האבטחה ומניעת אובדן יכולים בקלות לחשוף את ההונאה עם חקירה קטנה. מניסיוני, המנהל המנהל את הונאת הפיקדון המתגלגל יודה בקלות כאשר יראיין אותו כראוי. הם כל כך לחוצים כשהם מנסים לשמור על התוכנית לצוף, שהם בדרך כלל מרגישים הקלה שהיא נגמרה.

ישנם פרוטוקולים מנוסים ונכונים בהקמת שיטות בקרת אובדן תקינות כדי למנוע סוג זה של תכנית ודרכים לחשוף אותה בקלות. אם אתה חושד באחד מעובדיך בהפקדות מתגלגלות:

1. פתח תרשים – בחלק העליון של התרשים רשום את העמודות הבאות: תאריך, העברה (הפקדה), סכום ההפקדה, תיק #, שם המפקיד, תאריך אימות הבנק. צור שורה נפרדת עבור כל הפקדה. בצד שמאל של התרשים, רשום את הימים הרצופים של החודש. מלא את המידע המתאים החל מהראשון לחודש.

2. נתחו את התרשים – חפשו דפוסים ואי-התאמות כגון חסרים מספרי תיקים חד-פעמיים מהרצף, "קפיצת מדרגה" של מספרי תיקים ואימותי פיקדון מהבנק. חפשו דפוס של אותו מנהל לוקח את ההפקדות לבנק כאשר הפערים מתרחשים.

3. פעולה – איסור גישה של חשוד להפקדות. אם מתרחשת תוכנית הפקדה מתגלגלת, פיקדון יראה בקרוב מחסור מוגזם או חסר לחלוטין. עקוב אחר פעילות ההפקדה בחודשים האחרונים כדי לקבל אינדיקציה טובה יותר מתי הפערים הופיעו לראשונה.

4. מניעה

* דרוש שכל הפיקדונות יהיו אטומים בשקיות פיקדון חד פעמיות

* הסר את שקיות הוויניל/קנבס/רוכסן

* רשום את מספר שקית ההפקדה עם הפקדה מתאימה

* לדרוש מהמפקידים לחתום על הפקדות שהם לוקחים לבנק

* בדקו את כל תאריכי אימות ההפקדה מהבנק עם תאריכי העסקים

* פתח תוכניות ביקורת חזקות של מזומנים ופיקדונות המחפשים שקי הפקדה ואימותים שאינם ברצף

* בקש מנציג בנק להודיע ​​לך על הפקדות "איחור" (איחור של> 3 ימים)

* שקול כספות SMART או שירות מכוניות משוריינות

לקיחת פיקדונות לבנק היא נוהג נפוץ בניהול מסעדות וקמעונאות של מזון מהיר (QSR). היא כרוכה בבעיות כמו זמן הרחק מאחריות הניהול במסעדה או בחנות, חשיפה לתאונות דרכים ופשע, ותוכנית הגניבה הזו של "הפיקדון המתגלגל". למרות שלכאורה הדרך הזולה ביותר להשיג כספים לבנק, היא עשויה להיות יקרה ביותר אם המנהל ייפצע קשה או ייהרג בתאונת דרכים או שוד מזוין במהלך ההובלה. גניבת עשרות אלפי דולרים מפיקדונות עשויה להחוויר בהשוואה. ככל שטכנולוגיה חדשה מתפתחת, שירות המכוניות המשוריינות הופך תחרותי יותר, ודרכי הבנקאות הופכות למתקדמות יותר, ייתכן שהגיע הזמן לחשוב מחדש כיצד נביא את הכסף שלנו לבנק ולחסל את חשיפות לאנשים שלנו ולרווחים שלנו. אז מה הולך פה? מדוע פיקדונות מסוימים מגיעים לבנק באיחור של מספר ימים?

עכשיו אתה יודע, ועכשיו אתה יכול לעשות משהו בנידון.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved