הסבר – מה לאכול בטיול תרמילאים

/
/
/
268 Views

בשל הרחבת חנויות המזון המהיר והתרבות הכללית של 24/7 ברוב ערי אירופה, מזון תרמילאים קפוא הוא משהו שלא כל התרמילאים צריכים להתעסק בו. עם זאת, עבור אלה בעלי הנטייה ההרפתקנית יותר, מזון מיובש בהקפאה הוא הכרחי מוחלט ויאפשר לך להרחיק לכת מבלי שתצטרך לדאוג היכן עשויה להיות העיר או הכפר הבא.

מהו מזון מיובש בהקפאה?

בעיקרו של דבר, מדובר במזון שמוקפא, ולאחר מכן מיובש, המאפשר אחסונו בתנאים משתנים ותקופות ארוכות. ייבוש בהקפאה פועל על ידי הקפאת חומר המזון ולאחר מכן הפחתת הלחץ המקיף אותו והוספת מספיק חום כך שהמים הקפואים בחומר יעברו ישירות מהשלב המוצק לגז. לאחר סיום זה, אין יותר לחות במזון, ומכיוון שזו לחות שעליה משגשגים מיקרואורגניזמים וחיידקים, המזון מסוגל להישאר שלם זמן רב יותר.

יתרונות

כפי שהוזכר קודם לכן, סוג זה של אוכל אינו מתאים לכל התרמילאים, אבל אם למשל, אתה נוסע דרך גבעות בולגריות, או אמות איסלנדיות, אז הנה הסיבות הבאות שהוא פריט חובה:

קל – מכיוון שאין מים במזון, הוא קל יותר משמעותית ממזונות בעלי ערכים תזונתיים מקבילים. אם אתם יוצאים לטיול ארוך הכולל הרבה טיולים רגליים, תבינו את הצורך בתרמיל קל משקל.

תזונתית – בניגוד לשיטות ייבוש אחרות, ייבוש בהקפאה אינו גורם לפגיעה בערך התזונתי של המזון. המזון עצמו חוזר במהירות לצורתו המקורית כאשר מוסיפים מים, ואינו קשיח או גומי כפי שניתן לצפות. זה גם שומר על הטעם שלו.

אחסון – ניתן לאחסן את רוב המזון המיובש בהקפאה בטמפרטורת החדר למעלה מעשר שנים ולא לסבול מאובדן איכות. עובדה מעט ידועה שאפשר לאכול אותו גם הרבה אחרי התאריך הכי טוב שלו.

חסרונות

עלות – בהשוואה לחטיף גרנולה, או חתיכת פרי, מזון מיובש בהקפאה הוא יקר, אבל אם הטיול מצדיק את זה, זו תהיה כלכלה כוזבת לא לקבל אותו מסיבה זו. זה יהיה דומה לסירוב לביטוח חופשות תרמילאים בגלל הפרמיה.

כפי שניתן לראות, היתרונות של מזון מיובש בהקפאה עולים בהרבה על השליליים. השתמשתי בו במספר טיולים ומצאתי שהוא שותף ממש שימושי לטיולים. זה משמש גם את נאסא כשהם שולחים אסטרונאוטים לחלל, ואם זה מספיק טוב בשבילם, אני בטוח שזה מספיק טוב ל-99.9% מאיתנו!

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved