המצאות אופנת נשים משנות ה-40

/
/
/
256 Views

אופנת הנשים של שנות ה-40 הייתה תקופה של הגבלות גדולות על עיצוב, בד וחומרי עיטור. המלחמה אילצה את עיצובי הבגדים להיות פשוטים אך היא גם אילצה את היצרנים להיות יצירתיים עם מה שהם יכולים להשתמש ולהמציא חומרים חדשים. שנות ה-40 הביאו להמצאות חדשות של אופנת נשים שרבות מהן קיימות עד היום.

  1. החגורה. לפני שנות ה-40 נוצרה גזרת נשים על ידי מחוכים בעלי עצמות מתכת. בשנות הארבעים של המאה ה-20 הומצאה החגורה כצורה של תחתוני מתיחת בטן. הוא עיצב רק את האמצע עד הירכיים ויצר את צללית שעון החול החלקה הקשורה לאופנת וינטג'. החגורה הייתה לא נוחה ובסופו של דבר הוחלפה בניילונים או ללא לבוש תחתון מעצב כלל. כיום החגורה חוזרת עם מעצבי גוף, גרביים עליונים בקרה, תחתונים עליונים בקרה ועוד בגדי יסוד מוצצים וחלקים. אולי השם שלהם השתנה אבל הבגדים האלה הם רק חגורות מעודכנות בתחפושת.
  2. נעלי טריז. עור ועץ היו נחוצים למלחמה ולכן עיצובי נעליים היו צריכים להיות יצירתיים. הפתרון היה פקק. סוליית שעם שימשה לעקבי נעליים ולאחר מכן עטופה בבד יפה, רשת או אפילו עור זוחלים. זה היה חסכוני ואיפשר עקב גבוה יותר ממה שנחשב למשאבת עקב בטוחה. כיום, טריז נכנסים ויוצאים מהאופנה, במיוחד בקיץ, כאשר סנדלי טריז מגיעים לחופים.
  3. זְהוֹרִית. אם לא ידעתם, Rayon הוא בד סינטטי. הוא הומצא והפך לפופולרי מאוד בשנות הארבעים. עד אז צמר, משי וכותנה היו מה שהבגדים עשויים ממנו. משי וכותנה היו נחוצים למלחמה ולכן נעשה שימוש ב-Rayon במקום זאת. זה יכול להיות קל משקל כמו משי או כבד כמו צמר. כיום עדיין משתמשים בסרטון בבדים משובחים, במיוחד בקיץ.
  4. ניילונים. לפני שנות ה-40 גרבי נשים היו עשויות ממשי. הם היו עדינים מאוד והיו זקוקים לתיקון ולשטיפה תכופה. דופונט המציא אז את הניילון וכך "ניילונים" הפך לשם מותג לגרביים. כיום עדיין משתמשים בניילון לייצור כל מיני גרביים ובדים.
  5. הרוכסן. הודות להמצאות חדשות של שנות ה-40, נשים יכולות לרכוב בגדים במקום להשתמש בכפתורים, כפתורים או בשרוכים.
  6. פלסטי. אמנם צורות שונות של פלסטיק היו קיימות מאז שנות העשרים של המאה הקודמת, אך רק בשנות הארבעים של המאה העשרים הן באמת תפסו את מרכז הבמה בעולם האופנה. התכשיטים היו עשויים מפלסטיק בקליט בעיצובים צבעוניים גדולים. תיקים, נרתיק איפור וכלי בית היו עשויים מ-Lusite. אולי אינך מזהה את שמות הפלסטיק הללו, אבל אני בטוח שאתה מודע לכך שפלסטיק נמצא בכל מקום באופנה – החל מסיכות חמודות ועד רוכסנים ועד לידיות ארנקים.
  7. כריות כתפיים. אתם עשויים לחשוב ששנות ה-80 היו העשור הראשון להשתמש בתיקי כתף. הם למעשה הולכים אחורה הרבה יותר משנות ה-40, אבל בתור אביזר אופנה רגיל לנשים, שנות ה-40 היו הראשונות. הם השתמשו ברפידות כתפיים בשמלות, ז'קטים וחולצות על מנת להרחיק את הכתף לתחושה צבאית קופסת. שנות ה-80 הושפעו מאוד מאופנה של שנות ה-40, וכך רפידות הכתפיים חזרו בסטייל.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved