ההשפעה של שקיות פלסטיק על מות חיות הבר

/
/
/
367 Views

לעשות משהו פשוט כמו שימוש בשקיות קניות לשימוש חוזר יכול להציל את חיות הבר של כדור הארץ. מספר הרסני של צבים, ציפורים, לווייתנים ובעלי חיים אחרים נהרגים מדי שנה בגלל שקיות ניילון שנחשבות בטעות למזון כמו מדוזות. ברגע ששקית ניילון נבלעת על ידי בעל חיים, לא ניתן לעכל אותה ולכן היא יושבת במעי החיה, מונעת עיכול מזון אחר וכתוצאה מכך למוות כואב ואיטי ביותר.

שקית ניילון יכולה ממש לקחת 1000 שנים עד שהיא מתפרקת אז אחרי שחיה אחת מתה מאכילת הפלסטיק וגופו מתפורר, הפלסטיק נשאר מאחור וניתן לבלוע על ידי חיה אחרת.

אוכל צבים

כ-40 אחוזים מהנתיחה שלאחר המוות שנעשו בצבים מאשרות שהמוות נובע משקיות ניילון שנתקעו בדרכי המעיים שלהם. כששקיות ניילון צפות על המים, הן נראות מאוד דומות למדוזות שהן מקור מזון מועדף על כמה צבים. ניתן למנוע מקרי מוות אלה אם כולם פשוט ישתמשו בשקיות מצרכים לשימוש חוזר בכל פעם שהם הולכים לחנות.

לצב אחד בשנת 2007 נמצאו יותר מ-50 פריטים בדרכי המעיים, כולל חבל ניילון, שקיות ניילון, ניילון נצמד, בלונים ועטיפות ממתקים. ככל שפחות פלסטיק ייכנס לסביבה, כך חיות הבר יהיו בטוחות יותר.

ים מביש

לווייתן של ברייד שנתקע ומת בחוף קיירנס באוגוסט, 2000, בוצעה נתיחה כדי לחשוף 20 מטרים רבועים של פלסטיק ארוז היטב, בעיקר שקיות קניות, תקוע בבטן שלו. כל כך הרבה לווייתנים כמו זה מתים באוקיינוס ​​שבו הפלסטיק נחשף בסופו של דבר בחזרה למים כדי שיצורי ים אחרים יוכלו להאכיל מהם, ויוצר מחזור צמיג.

ההערכה היא שלמעלה מ-100,000 יצורים ימיים נהרגים מדי שנה בגלל זיהום פלסטיק. החיות האלה לא מתות מיד, הן סובלות. תאר לעצמך שאתה לא יכול לעכל שום מזון ואז לא יכול לאכול בגלל זה וממש פשוט להרעיב את עצמך למוות הכל בגלל שקיות ניילון ומוצרי פלסטיק אחרים. בכל פעם שצרכנים הולכים לחנות הם מקבלים החלטה מודעת להשתמש בשקית קניות לשימוש חוזר או לא. לא מובן מדוע מישהו עדיין יבחר להשתמש בשקיות מסורתיות, מתוך ידיעה על הנזק שהם יוצרים.

שינויים מגיעים?

אין זה נדיר למצוא פלמינגו, פלטיפוס וחיות אחרות, שנחנקו מהסתבכות בשקיות ניילון ואינם מסוגלים להתפתל החוצה. באוסטרליה בשנת 2008, תנין נמצא מת עם 25 שקיות ניילון בבטנו. בנוסף, שקנאים, שחפים וציפורים אחרות נמצאים מדי יום עם אותה סיבת מוות.

בשל נתונים אלה וחששות סביבתיים אחרים, מדינות רבות כמו בנגלדש, טייוואן, סין ואיטליה אסרו לחלוטין שקיות ניילון או שהוציאו חוקים לחייב עבורן, מה שהופך שקיות לשימוש חוזר לבחירה העיקרית.

למרבה הצער, בארצות הברית, תעשיות הפלסטיק מתאספות קשה כדי להתנגד לחוקים או איסורים אפשריים, בטענה שעבודות ייעלמו. ההערכה היא שהאמריקאים זורקים לפחות 100 מיליארד שקיות בשנה. עם זאת, חלק מהערים נוקטות בגישה משלהן. מקומות כמו ניו יורק מדברים על הטלת מס של שישה אגורות לכל שקית ניילון שניתנת. חנויות רבות כבר מציעות תמריצים קטנים לצרכנים שמביאים איתם שקיות ידידותיות לסביבה שלהם בעת קניות.

שינויים קטנים מתרחשים, אבל אתה לא צריך לחכות למיסים עירוניים או לחוקי המדינה כדי לעשות את ההבדל. הפסיקו להשתמש בשקיות ניילון היום כדי להציל את בעלי החיים של מחר.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved