הבטחות אלוהים לילדים שלך נמצאות בתיק

/
/
/
290 Views

האם אי פעם היה לך "אהה!" רֶגַע? היו לי כמה בימי חיי, אבל אחד שבולט כאחד הטובים, קרה יום אחד בכיתה שלי בבית ספר ראשון.

זמננו התקרב ובדרך כלל קיבלתי בקשות תפילה בסוף השיעור. ילד אחד הרים את ידו. הילד הזה היה אחד מהתלמידים ה"מאתגרים" שלי. אתה מכיר את הסוג – מדבר הרבה, מפריע ולעתים קרובות ליצן הכיתה. אבל היום, הילד הזה התחיל לחלוק משהו שהוא פחד ממנו. אביו כנראה עומד לאבד את עבודתו. הוא פחד על משפחתו ולא ידע מה עומד לקרות. הילד קיבל את כל תשומת הלב שלנו. הוא היה צריך תפילה.

באותו יום, פשוט "במקרה" הבאתי את תנ"ך ההבטחה הקטנה שלי. לרבים מכם אולי יהיה אחד משלכם. זה פשוט ספר שיש לו הבטחות כתבי הקודש תחת כותרות שונות כמו "הבטחות כשאני בודד", "הבטחות לגבי גן עדן" או "הבטחות כשאני מפחד". בינגו! הבטחותיו של אלוהים לזמנים של פחד היו בדיוק מה שהייתי צריך.

פתחתי את הספר והתחלתי לקרוא כמה פסוקי תנ"ך נהדרים כמו יוחנן י"ד:27: "אל יציק לבבכם ואל יפחד". ועברים יג, ו: "ה' עוזר לי, לא אפחד. מה יכול אדם לעשות לי?"

כשקראתי הבטחה אחר הבטחה, פניו של הילד הזה החלו להשתנות לנגד עיניי. למעשה, כל הכיתה הייתה שקטה מאוד והייתה נוכחות של כבוד בחדר. סיימנו את הזמן בתפילה ובהמשך שאלו כל הילדים, "היי, אתה יכול להחזיר את הספר הזה בשבוע הבא?" אמרתי, "בטח!"

ובכן, לא רק שהחזרתי את הספר, הבאתי גם תיק. על השקית הנחתי תווית שכתובה: "שים בעיה, שלוף הבטחה". לאחר מכן עודדתי את הילדים לכתוב את כל הבעיות שהם מתמודדים איתם על דף נייר ולהניח אותם בתיק. הם לא היו צריכים לכתוב את שמם אם הם לא רצו. בשלב מסוים, הייתי קורא את הבעיות ואז מחפש בספר ההבטחות שלי או בתנ"ך כדי למצוא כמה פסוקים נהדרים שיעזרו להם עם הצרכים שלהם.

למה שלא תנסה להביא את התיק שלך ואת ספר ההבטחות שלך כדי לעזור לטפח אהבה לאלוהים ולדבר שלו בשיעור הבא שלך בבית ספר ראשון?

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved