אוריגמי פשוט – 8 עובדות מהנות על קיפול נייר

/
/
/
242 Views

אוריגמי פשוט אידיאלי לכל הגילאים. למרות שרבים עשויים לחשוב שזה רק לילדים, זה לא! הנה שמונה עובדות מהנות על קיפול נייר שאולי לא ידעתם… עדיין!

  1. ישנם עשרות ערכים לאוריגמי בספר השיאים של גינס כולל רוב הקיפולים, הקטן, הגדול ביותר, הזמן המהיר ביותר לקיפול 100 עגורים ועוד רבים.

  2. אם חשבתם שאוריגמי זה רק לילדים, חשבו שוב. ביפן מתקיימת אליפות מטוסי אוריגמי כל שנתיים. על פי כתבה ב-Bangkok Post, השיא של הטיסה הארוכה ביותר בתוך מטוס אוריגמי הוא 22.48 שניות – המוחזק על ידי Takuo Toda, מי שזוכה להמצאת מטוס הנייר.

  3. מנוף האוריגמי הקטן ביותר בעולם נעשה על ידי Naito Akira סרט פלסטיק מתקפל בגודל 0.1 על 0.1 מ"מ. בן 82 משתמש בכלים מיוחדים ובמיקרוסקופ.

  4. שלושת עגורי האוריגמי הגדולים ביותר שנרשמו כוללים אחד עם מוטת כנפיים של 206.7 רגל שיוצרו על ידי תושבי אקיטה יפן באוגוסט 1998. לקח כ-200 אנשים 7.5 שעות לקפל את הנייר המרובע שמדדו 212 רגל לכל צד. כנפיים לשלום קיפלו מנוף אוריגמי בסיאטל בנובמבר 1999 עם מוטת כנפיים של 215 רגל. לפי הדיווח האחרון שקל 1750 פאונד. בינואר 2001 קופל מנוף אוריגמי עם מוטת כנפיים של 256 רגל 6 באודטה יפן.

  5. ארגון צדקה במקסיקו (Grupedsac) תומך בחקלאים קטנים ובאנשים ילידים לייצר ולמכור תיקי כתף, תיקי יד, ארנקי מטבעות וחגורות מתוך עטיפות ממתקים מקופלות ואשפה אחרת.

  6. אוריגמי הוא הנושא של מחזה בניו יורק בשם "חיות אזלו מהנייר" שבו שלוש הדמויות הראשיות מעורבות כולן באמנות קיפול הנייר.

  7. יש לפחות תריסר אגודות אוריגמי לאומיות ברחבי העולם כולל: ארה"ב, יפן, צרפת, הולנד, בריטניה, ספרד, גרמניה, אוסטרליה, איטליה, פולין, רוסיה וסין. אגודת האוריגמי הבריטית הייתה האגודה הראשונה ונוסדה בלונדון ב-1967.

  8. אוריגמי ארה"ב נותנת חסות לכנס שנתי בניו יורק, שנאמר כי הוא הגדול בעולם.

זה קל ובמחיר סביר להתחיל עם אוריגמי פשוט. אתה רק צריך נייר וכיווני קיפול.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved