אברלסטוק אקדוחן – האם זה תרמיל ציד או טקטי?

/
/
/
260 Views

באמצע שנות ה-80 גלן אברל עיצב מחדש את המלאי של רובה הביאתלון האולימפי המסורתי ובכך הוריד את המשקל בכמה קילוגרמים תוך שהוא חזק הרבה יותר. יתרון גדול למירוץ של סיבולת ודיוק. הוא זכה לקבלה והפך לסטנדרט עבור רובי ביאתלון ברמה האולימפית. אברלסטוק נולד, אם כי לא אומץ כשם החברה עד שנים מאוחר יותר. מאז החברה הסתעפה ממניות רובים לתחומים קשורים אחרים, כאשר תרמילים של אברלסטוק הם אחד מהשווקים הללו.

מקורותיו של האקדח

בשנת 2004 הוצג ה-Eberlestock Gunslinger כתרמיל ציד. כפי שהשם מרמז, הוא היה מצויד בנדן בחלק האחורי של החפיסה כדי להכיל רובה ציד. עם זאת, בשנת 2005 הוא שודרג כך שיתאים לנשק בדרגה צבאית כגון M16 והחבילה זכתה לכינוי GS05. המאפיינים העיקריים של ה-GS05 או Gunslinger הם:

  • נדן לרובה
  • חבילת עומס עליון עם גישה נוחה מהצד המלא
  • תא כיסוי עליון – מכיל תחמושת או אלקטרוניקה קטנה
  • חגורת מותן מתכווננת או נשלפת
  • רתמת כתף מתכווננת לחלוטין
  • חגורה של SPRINGS
  • שרוול לחות

הקיבולת של החפיסה שווה בערך לאריזה של 3 ימים או בערך 50 – 60 ליטר (3000 – 3600 מ"ק). נדן הרובה מתקפל לתוך החלק התחתון של החפיסה כך שניתן לשאת נשק קצר יותר בקלות או לפרוש עבור רובים ארוכים יותר. לכיסוי העליון יש שרוול שנפתח ולכן ניתן להשתמש בו כדי לכסות את החלק החשוף של הרובה ובכך לאפשר לך לסגור רובה במלואו באורך של עד 60 אינץ'.

מעניין לציין שגודלו של ה-GS05 עומד במידות יד, כך שהוא יכול לשמש כתרמיל נסיעות. כשהנדן מקופל לתחתית הוא רחב מספיק כדי להחזיק מחשב נייד. אבל זכור שיש הבדל בין פשוט להחזיק מחשב נייד לבין להיות מתוכנן להגן בבטחה על מחשב נייד בזמן נשיאה. ה-GS05 אינו תיק גב למחשב נייד.

צורך בלתי צפוי

ה-gunslinger תוכנן במקור על ידי אברל להיות תרמיל ציד וזכה לאישור גבוה מצד ציידים. אבל בשלב מוקדם חיילים במפרץ השתמשו בו במבצעים מיוחדים מכיוון שהוא היה יציב ועמיד ובנוסף מטפל בנוחות ב-M16 או רובה צלפים. אז זה נפוץ למצוא אותו בשימוש על ידי חיילים אמריקאים. כך נוצר החיבור בין תרמיל רובה שנועד לשפר את חווית הציידים לבין היישום הצבאי של כוחות מיוחדים שמצאו כי אותה חבילה שימושית ביותר לפעולות לחימה.

הגרסה החדשה

לאחרונה שודרג ה- Gunslinger/GS05 עם גרסה חדשה, ה- Gunslinger II או המכונה לעתים Gunslinger 2. יש לו שלושה שדרוגים עיקריים.

  1. התא הראשי שונה כך שיכלול גם עומס עליון וגם יכולת העמסה קדמית.
  2. הנדן של האקדח הוגדל כדי להכיל טוב יותר כלי נשק עם אופטיקה גדולה או גוף גדול יותר.
  3. החלק התחתון של הנדן הורחב כדי לאפשר טעינת רובים או קת למטה או קת למעלה.

Gunslinger 2 מגיע בשני סגנונות, ה-G2H לציידים וה-G2M לצבא. לשניהם חגורה פנימית של מנעול תליה (PALS) ורצועה חיצונית של MOLLE. אבל ה-G2H מגיע עם דפוסי קמו ציד מוכרים בעוד של-G2M יש יותר צביעה צבאית כמו אדמה יבשה (חום); שחור או ירוק.

אז, האם Gunslinger II הוא תרמיל טקטי או תרמיל ציד? התשובה היא שזה מה שאתה צריך שזה יהיה. במקור זה תוכנן כחבורת ציידים אבל יישום מעשי הפך אותו לבית בשטח האחורי או בחזית הקרב.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר.

This div height required for enabling the sticky sidebar
Copyright at 2022. www.abedinabag.com All Rights Reserved